Święto Morza zawsze w Gdyni

Aktualności FOTO Projekty Gdynia na fali

HARMONOGRAM DNI ŚWIĘTA MORZA 2021

W dniach 18 do 27 czerwca celebrować będziemy Święto Morza w Gdyni. W programie są wystawy, wernisaże, festyny, Jarmark Morski, regaty, aktywności fizyczne czy Żeglarska Parada Świętojańska. Gdyńskie Centrum Sportu zaproszone przez organizatorów wydarzenia do współpracy, wybiera się tam z promocją programu „Gdynia na fali” oraz innych aktywności fizycznych, jakie znajdują się aktualnie w ofercie naszej jednostki.

W najbliższy weekend, tj. w dniach 19–20 czerwca, zapraszamy do strefy „Gdynia na fali” znajdującej się na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, gdzie oferować będziemy moc atrakcji dla dzieci. W programie m.in. zabawy i konkursy żeglarskie oraz kolorowanki. Będzie można zapoznać się z budową łódki klasy Optimist, pouczyć się węzłów żeglarskich oraz przymierzyć kamizelkę ratunkową. Rodzice zaś znajdą czas by odpocząć w naszej leżakowej strefie chillout, gdzie będą mogli zapoznać się ze szczegółami programu oraz ofertą gdyńskich klubów żeglarskich.

Przypomnijmy, „Gdynia na fali” to program edukacji morskiej miasta Gdyni, którego celem jest wzmocnienie więzi z morzem i regionem morskim najmłodszych mieszkańców Gdyni oraz promocja wiedzy o żeglarstwie, morzu i o korzyści wynikających z nadmorskiego charakteru naszego miasta. Dodatkowo celem programu jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy przedmedycznej.

Projekt „Gdynia na fali”, który rusza jesienią, dedykowany jest dzieciom w wieku przedszkolnym oraz uczniom ze szkół podstawowych.

Dodatkowo, w ramach Święta Morza ,w dniu 27 czerwca, organizujemy turniej piłki siatkowej w kategorii OPEN MIXTÓW. Start zapisów o godzinie 9:00.

W tym samym czasie, co Dni Morza, odbędą się kolejne darmowe zajęcia, odbywające się w ramach Gdyńskiego Poruszenia, czyli:

  • Zumba dla seniora, która odbędzie się 23 czerwca na Narodowym Stadionie Rugby”.
  • Joga dla seniora, która odbędzie się 24 czerwca na Narodowym Stadionie Rugby”.